zofim.org.il
  
 


 
מחלקת קשרים בינלאומיים
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » מחלקת קשרים בינלאומיים » ארכיון הכתבות » כתבה: המשפחה החדשה שלי...

תמונת מגזין המשפחה החדשה שלי... פורסם על ידי נדב דותן
בתאריך 11/12/2007
בכתבה זו צפו 6976 גולשים

 

לפני חצי שנה טסתי לקרוואן. הייתי מאוד לחוץ במיונים אבל האמנתי שאני יכול. כל הטיפים שאנשים נתנו לי היו בעצם אותו טיפ בודד "תהיה אתה עצמך ואתה תעבור, אל תדאג!", אז השתדלתי שלא לדאוג כי זה לא כל כך קל, וברור שגם להורים שלי שעודדו אותי יש יד בזה שעברתי אבל בסופו של דבר אני מאמין שכל אחד התקבל למשלחת בזכות מי שהוא.

 

 

 

בסמינרי קרוואן הראשונים עדיין לא הבנתי מה אני עושה. לחזור צרוד מסופי שבוע ולא בגלל מורל, לחזור עם שרירים תפוסים ולא בגלל אימון ג'ודו אלא בגלל ריקוד, להיות עייף כל השבוע ולא בגלל החניכים המתישים, ועוד להתמודד בין לבין עם החברים שצוחקים עליך שאתה רוקד בסופי שבוע לצלילי צביקה פיק במקום לבלות אתם. זה קשה, שלא תלכו ואז תתפלאו על הקושי, אני בן אדם שלא מודה כשקשה לו ואני מודה שהיה לי קשה, כל הריקודים והשירים שתמיד הבנתי אותם אחרון וגם אז לא ממש הבנתי אותם, אבל לאט לאט התחלתי לרקוד, אולי לא הכי טוב אבל לרקוד שירים רצופים, ולשיר תוך כדי, ולמדי להחליף סט שלם של בגדים כולל כפתורים, לסדר עניבה ולשים נעליים ב-20 שניות, ולמדי איך בונים במה שלמה עם הגברה והכל בקצת יותר מרבע שעה כשבאמת רוצים.ובעיקר למדתי הרבה על עצמי- על איך שאני עובד בצוות, על אחריות ורצינות ברמה שלא הייתה לי קודם גם אם תמיד ניסיתי להיות הכי רציני שאפשר בכל תחום שנגעתי בו וכל זה עוד לפני שטסתי...

 

 

 

הגיע התאריך שחיכינו לו כולם- ה-30.5, וטסנו, לא בכיתי בשדה תעופה כי זה לא נקלט לטוס ל-3 חודשים וגם עכשיו שחזרתי זה לא נקלט לי שהייתי שם 3 חודשים בלי המשפחה ושדיברתי עם הארץ רק שעה ביום, וכמה שזה נורא תאמינו לי שגם לשעה הזאת לא יהיה לכם סבלנות בשלב מסוים, ובאמת שעד השבוע האחרון שהבנתי שזה נגמר לא בכיתי מגעגועים לארץ, וכשחזרנו עצרתי את הדמעות שניה לפני שיצאנו להורים בשביל שלא יחשבו שעצוב לי לפגוש אותם.

 

 

הקיץ הזה זו חוויה מדהימה, הכי מדהימה שהייתה לי, וזה הדבר הכי טוב שקרה לי בחיים, הסיבה היחידה שאני לא יכול להגיד שזה הדבר הכי טוב בחיים שלי היא שעוד לא חייתי את כל החיים שלי. אני לעולם לא אשכח את מה שהיה שם ואת האנשים שהכרתי וזו בעצם הנושא שהחלטתי לכתוב עליו- המשפחה שזכיתי בה, ובאמת זכיתי בה!

 

בסמינר קרוואן הרביעי נדמה לי הייתה לנו פעולה מגניבה שהמדריכים עשו וחילקו אותנו לקרוואנים, הייתי בשוק מהחלוקה, לא האמנתי, כל מי שהתחברתי אליו לא היה איתי וכל מי שלא התחברתי אליו כן היה איתי, אבל הבנתי שזהו וזו הקבוצה שלי לחודשים הקרובים אז לא הייתה לכולנו ברירה והתחברנו...!.

לאט לאט התגבשנו כמו שלא חשבנו שנתגבש, עשינו הכל יחד, דיברנו בטלפון על כל דבר הכי קטן, ועזרנו לשני בהכל!, אם זה שיחת עידוד למישהו שכבר חודש לא מצליח ללמוד איזשהו ריקוד או אם זה לסגור למישהו כפתור כי הוא לא מצליח להחליף מהר תלבושות בין השירים.

 

 

אז אציג לכם את האנשים שעליהם אני מדבר:

 

גיל רבי (גילוש)- שבט במדבר (עומר)- הבן אדם הכי מצחיק שהכרתי בחיים שלי, שהצליח להרים לי את המצב רוח בכל פעם שרק הייתי צריך, ולא רק לי אלא לכולם. הוא מלך הפרצופים הבלתי מעורער ומלך האלתורים. בחיים לא הייתי מדמיין ככה את גיל הביישן מהארץ.

 

(גיל)

 

דני קדישביץ (דנקו)- שבט דותן (אשדוד)-  הענק של החבורה, יוהוליסט לעניין שתמיד יעזור לכולם גם אם הוא הכי עייף וזה הכי לא מתאים לו באותו רגע, כל הקיץ חיכיתי לרגע שהוא יתפוצץ אבל זה לא קרה, כנראה שהוא לא שומר בבטן הוא פשוט הבו אדם הכי סובלני שקיים. והוא הבן אדם שישנתי איתו הכי הרבה פעמים באותו חדר בקיץ..

 

 

(דני ואני)

 

עומר פלדברג (פלדי)- שבט רשפים (הרצליה) - חביב הבנות האמריקאיות, אחד האנשים שהכי עזרו לי בקיץ, בן אדם שהאמין בי לאורך כל הדרך גם כשאני לא האמנתי שמשהו יכול להצליח, באמת שאין עליו, הוא פשוט מלך!.

 

(אני ועומר)

 

גיא מאור (גאיוש)- שבט עמית (שהם)- בן אדם מלא שמחת חיים, חיית במה והזמר הכי טוב שלנו, בן אדם שאפשר לדבר איתו על הכל והוא תמיד יקשיב ויענה לך בכנות, גם אם זה לא מה שאתה רוצה לשמוע.

 

(גיא)

 

ניצן בשן (ניץ-פליץ)- שבט אלון (טבעון)- הראפרית הכי אדירה שקימת, הבחורה שיכולה להקפיץ את כל הקהל גם אם מתנגן ברקע "שמע ישראל", ילדה מצחיקה שלא הפסיקה לחייך כל הקיץ והיא הבן אדם שהכי כיף לרקוד איתו.

 

(ניצן)

 

בר בורן (ברי)- שבט אלמוג (קיסריה)- בר הייתה הבת זוג שלי לתפקיד בקרוואן (אחראי הפעלות), ובחיים שלי לא היה לי כל כך כיף לעבוד עם מישהו בעבודת צוות, איך היא יודעת להפוך גם את הסיוט הכי גדול לדבר הכי כיפי שיש. והיא גם אחד האנשים שהכי עזרו לי ותמכו בי.

 

 

(בר ואני עם המפשפחה בסקסדייל)

 

דין-נויה קינד (דינוי)-שבט לטם (חיפה)-  ילדה איכותית רצינית ואחראית, שלוקחת כל דבר שהיא מתחילה עד הסוף ולא עוזבת אותו עד שהוא לא יוצא מושלם, לא יאומן איזה כוח רצון יש לילדה הזאת.

 

 (דין-נויה)

 

דנית עטר (דיני)- שבט צור (כוכב יאיר)- הילדה, החיוך והאנרגיה, אי אפשר לקחת ממנה את האנרגיה המטורפת שיש לה. גם אם אנחנו אחרי הופעה מתישה יש לה עוד כוח לרקוד ולהשתולל. היא בן אדם שאפשר לדבר איתו על ה-כ-ל.

 

(אני ודנית)

 

עפרי ליפשיץ (עפריקי)- שבט רכ"ס (כפר סבא)- בלי שום ספק היא שינתה לי את הקיץ והפכה אותו לפי שתים שווה ממהשהוא היה, היא תמכה בי ועזרה לי בכל דבר הכי קטן, ותמיד הייתה שם בשבילי, פשוט בן אדם מקסים ששמחה לעזור לכולם בכל דבר.

 

 

(אני ועפרי)

 

ועכשיו תורם של המדריכים:

עומר גיל (אבא)-בוגר קרוואן 1999-  בן אדם משוגע שיודע מתי לחייך, מתי לצחוק, מתי לכעוס, ומתי להיות רציני, אפשר לדבר איתו על הכל והוא תמיד ייתן לך את ההרגשה הכי מדהימה בעולם.

יערה סיגלר(אמא)-בוגרת משלחת 2000-  האמא הכי מדהימה שיכולתי לבקש למרות שהיא הבן אדם שבהכנה הכי פחדתי ממנו, אוזן קשבת תמיד בכל מצב לכל אחד, היא תמיד ידעה מתי לכעוס ומתי לצחוק.

 

(יערה ועומר)

 

זהו, אני מצטער על החפירה, אבל עכשיו אתם יודעים מי האנשים ששינו לי את הקיץ, קרוואן שניר-אנשים שיהיו לנצח חלק מהחיים שלי, האנשים שלעולם לא נתנו לי להרגיש לבד בקיץ.

חוץ מהם הכרתי גם מלא משפחות מארחות, בני נוער במחנות, מעריצים, צופיפניקים, ויהודים שאוהבים את ישראל כמו שלא ידעתי שאפשר לאהוב מדינה.

פגשנו בקיץ הזה כל כך הרבה אנשים וההשפעה עליהם היא עצומה, גם אם זה נוצרים שרואים הופעה שלנו בכנסיה, והיחס שכולם נתנו לנו עזרה לנו להבין כמה שאנחנו חשובים להם וכמה שהם מחכים שיגיעו אנשים מישראל, כמה שהקשר הזה שלהם עם יהודים מישראל, מישהו שגר שם, שחי את הארץ שלנו-חשוב להם.

  

 

שביעיסטים יקרים- חוץ מכל האנשים שתכירו בקיץ וחוץ מהבן זוג שלכם למחנה/הקרוואן/הקהילה שתתארחו בה, שיהפכו לחברים הכי טובים שלכם, יש לכם הזדמנות לקבל את המתנה הכי גדולה שתקבלו אי פעם. אתם לא תאמינו עם כמה יכולות שלא היו לכם קודם חזרתם.

 

לאלו שלחוצים מהחזרה לארץ- אני מרכז צעיר בשבט שלי, וכמעט כל המשלחת נמצאים בתפקידי מפתח בשבטים שלהם. זה נכון שעזבנו תהליך באמצע וכמישהו שהדריך ט' זה קשה לעזוב תהליך באמצע, אבל עם כל הכבוד לתפקיד שלך בארץ תמיד יש מחליף. ולשליחות שהמשלחת מחפשת מתאימים אנשים ספציפיים עם תכונות מאוד מסוימות, למי שמתקבל אין מחליפים. פשוט צריך לעשות לשכב"ג ולחניכים פעולה על המשלחת להסביר להם את החשיבות של זה ותאמינו לי שהם רק יעריכו אתכם עוד יותר, ותדאגו לשיחות שיבוצים לפני הטיסה.

 

אז...תלכו למיונים!, אם לא תתקבלו זה לא סוף העולם יש הרבה דברים אחרים בארץ בקיץ, ואם תתקבלו אני מקנא בכם מרגע זה.

 

רק תאמינו-לא צריך יותר מזה!!

 

נדב דותן

מרכז צעיר שבט "משוטטי-בכרמל"-הנהגת חיפה

קרוואן שניר- coast to coast- 2007- "אין מקום אחר"

 

פרסם כתבה »


חץ  תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 4 תגובות | הוספת תגובה


1. פשוט מדהים!
נכתב על ידי דני קדישביץ משבט דותן בתאריך 11/12/2007 בשעה 22:02
2. פשוט נהנתי !
נכתב על ידי גל יערי משבט בזק בתאריך 11/12/2007 בשעה 22:27
3. שאלה
נכתב על ידי דרור קסלר משבט אריות בתאריך 16/12/2007 בשעה 15:55
4. תשובה לדור
נכתב על ידי נדב דותן משבט תמיד בתאריך 16/12/2007 בשעה 18:20