zofim.org.il
  
 


 
מחלקת קשרים בינלאומיים
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » מחלקת קשרים בינלאומיים » ארכיון הכתבות » כתבה: הזדמנות של פעם בחיים

תמונת מגזין הזדמנות של פעם בחיים פורסם על ידי אייל גבעון
בתאריך 7/10/2009
בכתבה זו צפו 4799 גולשים

קרה לכם אי פעם משהו שאתם חושבים עליו כל יום בחיים שלכם?

 
או קבוצת אנשים שלא יוצאת לכם מהראש?
 
אז לי זה קרה, קוראים לי אייל גבעון, אני מרכז צעיר בשבט רשפים, הרצליה ובקיץ האחרון הייתי בקרוואן תאנה במשלחת הצופים לארה"ב.
 
אתם בטח שואלים את עצמכם על מה אני מדבר בשאלות שאני שואל אתכם, אולי אתם רוצים לשמוע קצת על סיפורים ודברים שעברו עליי, אבל אני לא חושב שאף כתבה תוכל להבהיר לכם מה גודל החוויה, כמה מדהים הקיץ הזה, אתם חייבים להיות שם כדי להבין!
 
אני לא דוגמא קלאסית של חבר משלחת שבכלל לא חשב על העניין, הסכים להיבחן ובסוף התאהב ברעיון ויצא לקיץ בארה"ב- לצאת למשלחת ובייחוד לקרוואן היה כמעט מאז ומתמיד חלום שלי. מגיל צעיר אני שומע על חוויות וסיפורים מאימא שלי, שזכתה גם היא לצאת לקרוואן בסוף שנת השביעית שלה (הקרוואן הראשון ב 1973 למקרה שיש ספק J). תמיד שמעתי ממנה ומחברים שלי בוגרי המשלחת שגדולים ממני בשנה או שנתיים שמדובר בחוויה עצומה, אנשים מדהימים, קיץ בלתי נשכח, מלא בחוויות וסיפורים ללא סוף. החשק, גדל יותר ויותר עם הזמן ושיחת הטלפון שבה הודיעו לי שעברתי ואני במשלחת לעולם לא תישכח.
 
קרוואן תאנה (או ליתר דיוק משפחת תאנה) יצאו ב 26 למאי עם שאר הקרוואנים לניו יורק, לתחילת המסע. במהלך שלושת החודשים כיסינו את כל איזור ה MID WEST של ארה"ב והופענו ב 18 מדינות מול 83 קהילות! אני מנסה להצביע על הדבר שהיה הכי כיף בקיץ, או הדבר שהכי השפיע עליי וזה קשה. הקיץ הזה מלא בכל כך הרבה חוויות, כל כך הרבה דברים שבכלל לא שגרתיים לילד בן 17 לעשות. לנסוע ברחבי ארה"ב עם עוד 9 חברים בגילך ושני מדריכים, להופיע כל יום מספר פעמים מול קהילות שונות, להרים הפקה, להפעיל מאות ילדים בפעולות צופים במחנות יהודיים, להתארח אצל משפחות שמתות לדעת מי אתה ומה הסיפור שלך ולהיות שגריר אמיתי של מדינת ישראל. הפרויקט הזה בנוי ככה שהוא נותן לך הזדמנות בקיץ אחד להשפיע על מאות אנשים! זה לא נקלט, אבל עד שאתה לא מגיע לשם אתה לא תופס כמה מעריכים אותך, קודם כל אתה ישראלי, חבר בתנועת נוער ועוד במשלחת! המבוגרים בוכים מהתרגשות בהופעות, רצים לחבק אותך אחריהן ומספרים לך על איך הם מעריצים את ישראל, הנוער והילדים בני גילנו מתים לדעת על חיי היום יום שלנו ומחפשים נושאים משותפים לשיחה! כל ההתעניינות סביבך נותנת לך את הבמה להביא לאותם האנשים מסר, לא סתם קוראים לקרוואן- "קרוואן הידידות", מסר של ציונות ותקווה, אולי זה יישמע מוזר אבל יש אנשים שחברי משלחת מפריחים בהם תקווה לעתיד של מדינת ישראל וגורמים להם לפעול לעזרתנו או לעלות לארץ. למרות כל ההשפעה שהייתה לי בקיץ וכל מה שעשיתי אני מסתכל על עצמי ורואה כמה אני התפתחתי, השתנתי, למדתי על עצמי וחזרתי בנאדם אחר לארץ. אני מרגיש כאילו קהל היעד של הפרויקט מתחלק ביני, לבין האמריקאים. הצירוף המדהים הזה של להיות שגריר של מדינת ישראל, ולהיות חבר קרוואן הוא מדהים- עוצמת החוויות והדברים שאתה עושה יחד עם אנשים שסביר להניח בכלל לא הכרת, יוצרים קשרי חברות הדוקים כמו שמעולם לא יהיו לך. זה לא סוד שיש למשלחת תהליך מיון מאוד קפדני, ואני חושב שהייתה לי זכות לחלוק את הקיץ עם 11 אנשים מדהימים שנהיו לי למשפחה, לפסיכולוגים, עובדים סוציאליים וכל דבר שהייתי צריך באותו הרגע- וזה נכון לגבי כולם!
 
אז אחרי ששיתפתי אתכם בדבר הענק הזה, אני רוצה להזמין אתכם לבוא ולהתמיין השנה למשלחת- ובייחוד אלו שחושבים שזה גדול מדי עליהם! חוץ מזה שאין לכם כלום מה להפסיד בלבוא למיונים אתם חייבים להבין שזו הזדמנות, הזדמנות של פעם בחיים.
 
בניגוד להדרכה בשבט, יציאה לטיולי פסח בתור ראש חלוץ או רוב הדברים שאפשר לעשות בתנועת הצופים בתקופה בה אתה שכב"גיסט, המשלחת מיועדת אך ורק לשביעיסטים! אני עצמי מתחרט על רגעים שלא ניצלתי בקיץ ועל כך שלא מיציתי מספיק את ההזדמנות האדירה הזו להשפיע, להתחבר לאנשים, ללמוד על עצמי, ליהנות ולהפיק משהו מדהים.
 
נשמע מלחיץ קצת? יכול להיות, אבל זו לא סיבה לקבל רגליים קרות- שום דבר לא יקרה אם תלכו למיונים, רק אתם תרוויחו מזה, רק אתם!
אל תפספסו את ההזדמנות הזו, לא הפעם.
אייל גבעון,
קרוואן תאנה 2009
MID WEST
 

[ שלח כתבה ]

פרסם כתבה »


חץ  תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 2 תגובות | הוספת תגובה


1. איילילו!
נכתב על ידי שר שמולביץ משבט רשפים בתאריך 7/10/2009 בשעה 13:17
2. אין מה לומר
נכתב על ידי קובי ארני משבט עידן בתאריך 7/10/2009 בשעה 13:42