zofim.org.il
  
 


 
מחלקת קשרים בינלאומיים
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » מחלקת קשרים בינלאומיים » ארכיון הכתבות » כתבה: שגרירים בני 17

תמונת מגזין שגרירים בני 17 פורסם על ידי נוי הדר
בתאריך 15/11/2009
בכתבה זו צפו 3229 גולשים

תנסו להיזכר בכיתה ח' שלכם – לחלקכם זה נראה רחוק, לחלקכם אולי פחות. תחשבו מזה לטוס לחודש לארה"ב, למחנה קיץ, בכיתה ח'. נשמע משהו שלא הייתם מוותרים עליו נכון? תחשבו שיש כמה שעשו את זה וטסו למחנה קיץ אמריקאי, ל - TAMARACK.

הכל התחיל בכיתה ח'. אני וחברה שלי נבחרנו כנציגות מהשכבה בשבט לטוס למחנה קיץ במישיגן, יחד עם עוד 38 ילדים בגילנו. הקיץ הכי חוויתי בחיים שלי, מי לא היה רוצה לשחזר כזאת חוויה?! מתוך כל ה40 ילדים שנסעו, הצלחנו שניים, לשחזר את החוויה ולטוס, רק הפעם לשלושה חודשים!
TAMARACK הוא מחנה שנמצא בדטרויט, מישיגן ועד 2006 הייתה לצופים משלחת של חניכי ז'-ח' לשם. ב2007 הקונספט השתנה ובמקום חניכים, משלחת ההדרכה של הצופים לארה"ב התחילה לשלוח לשם משלחיסטים, בכיתה יא'.
 
 
אחרי הקיץ המשמעותי ההוא בכיתה ח', החלטתי בכיתה יא' שאני חייבת לנסות לחזור על החוויה. אחרי מיונים ארוכים הודיעו לי ביום שלישי אחד – "התקבלת למשלחת ההדרכה!" באותו רגע לא היה לי מושג מה זה אומר ואיזה דבר ענק מחכה לי שם, במשלחת הזאת.
בשלב השיבוצים במחנות גיליתי שאני חוזרת לאותו מחנה, לאותו מקום שבגללו הגעתי למשלחת הזאת ולא רק אני – גם רועי (או ורדי יותר נכון J) שהיה איתי באותו קיץ בכיתה ח', טס איתי.
 
הקיץ הזה, קיץ 2009, היה הדבר הכי משמעותי שילדה בת 17 יכולה לקבל. לחזור לטמרק, למקום שחשבתי שבחיים לא אזכה לראות שוב, הייתה חוויה פשוט ענקית, מדהימה. פגשתי חברים ישנים והכרתי חברים חדשים, קשרים שמחזיקים עד היום ועוד יחזיקו, בין יבשות. למדתי להכיר את עצמי ולמה אני מסוגלת בסביבה כל כך רחוקה ושונה. למדתי לחיות עם בנאדם, הצוות שלי, 24/7 שהחוויה לא הייתה אותה חוויה בלעדיו. למדתי להכיר תרבות וארץ חדשה ולמדתי בעיקר כמה אוהבים ומעריכים אותנו כישראלים ויהודים אי שם, בארצות הברית הרחוקה.
 
 
יש לכם הזדמנות נדירה להיות שליחים של הארץ שלכם, לייצג אותה בצורה הטובה ביותר. ושלא תתבלבלו – בשבילם אתם ישראל! איפה עוד תקבלו כזאת הזדמנות בגיל הזה? זה לא דבר שהוא מובן מאליו. אל תפספסו את הרגע, אל תפספסו את החוויה המדהימה שאתם יכולים לקבל. רמת ההשפעה שיכולה להיות לכם על האנשים שאיתכם היא פשוט עצומה וכל זה כשאתם רק בני 17... באיזו עוד מסגרת תוכלו להיות כל כך עצמאיים, רחוק מהבית, מהשבט, מהחברים ועדיין להרגיש הכי שייך שיש, באיזה מקום תוכלו לבנות כתובות אש על אגם או לשיר התקווה כשיחד איתך שרים עוד 1000 איש שהם בכלל לא מישראל אבל יודעים את כל המילים, איפה עוד תוכלו להכיר עוד 250 אנשים בגילאים שלכם מכל רחבי העולם ולהסביר להם שישראל זה קצת שונה ממה שהם מכירים ולשמוע את המשפט – "בקיץ הבא אני בא לבקר אותך בישראל!" ולדעת שזהו, עשית את שלך.
 
 
שביעיסטים יקרים, תנצלו את ההזדמנות שניתנת לכם. תנסו לקחת חלק בדבר הענקי הזה, במשלחת. נכון שזה נשמע קצת גדול ומאיים, 3 חודשים רחוק מהארץ שלכם, מהשפה, מהחברים ומהשבט והיו לי לא מעט פחדים וחששות לפני הטיסה אבל אני מבטיחה לכם, שעוד שנה מהיום תצחקו על המילים האלה שקראתם ותבינו כמה זה נכון – זה פשוט שווה את זה. עד עכשיו, כל דבר קטן שמזכיר לי את הקיץ הזה ואת המשלחת גורם לי לחיוך גדול ולגעגועים עוד יותר גדולים.
אלו 3 חודשים, שנהפכים לחוויה הכי גדולה בחיים!
 
 
ולשביעיסטים שהיו יחד איתי ועם ורדי בטמרק ונזכרים כרגע בקיץ החוויתי שלהם אני אומרת:
Tamarack Camps – The Greatest Place On Earth!
אתם מוזמנים לנסות לשחזר גם את הקיץ שלכם...
 
 
 
לסיום רציתי להגיד תודה ענקית לורדי, הצוות שלי במהלך הקיץ – אי אפשר איתו אבל ממש אי אפשר בלעדיו...
 
נוי הדר,

שבט עתיד – צופי חולון.

[ שלח כתבה ]

פרסם כתבה »


חץ  תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 1 תגובות | הוספת תגובה


1. TAMARACK
נכתב על ידי לימור גדות משבט אפעל בתאריך 16/11/2009 בשעה 20:08