zofim.org.il
  
 


 
דף הבית » כתבה: 2013

תמונה קטנה 2013 פורסם על ידי נעמי אברון
בתאריך 31/12/2011
בכתבה זו צפו 7953 גולשים

אז 2013 מתקדמת אלינו בצעדי ענק, מי היה מאמין?

אולי רובכם לא יודעים אבל חניכי כיתות ד' שבשבט (נו אלה שכבר מספיק בוגרים בשביל להיות בשבט) נולדו ב-2003. וכשקלטתי את זה חשבתי לעצמי וואו 2003 זה היה ממש מזמן.
כאילו כל-כך הרבה קרה ועבר מאז. ולא בקטע של סקירה היסטורית או משו משעמם פצצות בסגנון, אלא בקטע של אני הייתי ב 2003 בת 8 קטנטונת בכיתה ד' שבטוחה שהיא הכי מיוחדת שיש!
אבל השנים עוברות ואתה מסיים את היסודי, בוכה כי אתה אוכל סרטים שהחברים של עכשיו לא יישארו חברים שלך בשנים הקרובות (כמובן אחד השקרים היותר טובים שיש).
אתה מגיע לחטיבה ומבין שאתה לא כזה מיוחד ושיש עוד 300 כמוך רק איתך בשכבה, שלא נתחיל לדבר בכלל על כל הבצפר.
אתה פוגש חברים חדשים ושומר על הישנים במהלך השלוש שנים הקרובות ויוצר חוויות שכנראה לעולם לא תשכח.
עובר פעולות בצופים עם מדריכים שכבר לא כאלה גדולים ממך, ומדריכות שכבר פחות או יותר בגובה שלך. והמדריכים האלו מדברים איתך הכי תאכלס שיש, לא מתנשאים ולידם אתה מרגיש בוגר.
אתה מגיע לשנת הקורס שלך ופתאום אתה מתחיל לקבל אחריות, פה להעביר איזה משחקון לשאר הגדודים בשבט, שם לקחת חלק במפעל הסופר מגניב הזה, וסוף סוף לנצל את כל הידע הזה שלך בכפיתות, זה הכניסו לך במשך כל השנים. פתאום בלי ששמת לב אתה כבר בכיתה י' נכנס לתיכון ולשכב"ג מבין שכל הקליקות החברתיות שהיו עד עכשיו קצת נעלמות ובסך הכל כולם חברים וכולם מכירים אחד את השני וכיף לך פשוט כיף.

והנה הזמן עבר והתחילה שנה חדשה, אני כבר בי"ב, ממש עוד שנייה בת 18 ולא מאמינה שכבר 2013. אז יש מספיק קונספירציות על זה שהעולם עומד להיחרב, אבל כנראה שזה כבר לא יקרה.
אז מה כן הולך לקרות בשנה הקרובה? במילה אחת הרבה. שנת 2013 הולכת להיות השנה הזאת שתשנה את החיים של כל-כך הרבה אנשים. אז איך בעצם אני הופך את השנה הזאת לסופר אדירה מושי מושלמת?

אז טיפ ראשון שלי הוא לעשות קצת חשבון נפש, אז נכון יום כיפור ממש לא קרוב אבל בגלל שרובינו לא יודעים מה התאריך העברי בכלל ולי אישית יותר קל עם תאריכים לועזים אז למה שהחשבון נפש שלי לא יהיה עכשיו? אני חושבת לעצמי מה עצבן אותי השנה בי, מה הייתי רוצה לשנות באיך שהתנהגתי, באיך שהתנהגו אלי, באיך שאני נראית ובאיך שאני מדברת. ואני ממליצה לכל אחד לעשות את זה לעצמו, זה רק כמה דקות של שקט וחשיבה עם עצמך (מומלץ בחום לעשות את זה בתוך אמבטיה חמה פשוט מנקה את הראש).

 

אז אחרי שגיליתם מה עצבן אתכם אני רוצה שתתנו לעצמכם מטרה שאפשר להשיג במהלך השנה הזאת, מטרות כמו: השנה הזאת אני אוכלת רק בריא, השנה אני לא נותן לאנשים לרדת עלי בלי שאני אחזיר להם, השנה אני הולך להתחיל יותר עם בנות, השנה אני הולכת למצוא את מר בחור.
אל תשכחו שהמטרה הזאת צריכה להיות ריאלית (השנה אני אגיע לירח- לא ראלי אלא אם יש לך כמה מיליונים מיותרים בבנק, השנה אני אשקיע יותר בלימודים- ריאלי). לי יש מטרה ולכם? גם אם כן וגם אם לא תמיד יש זמן לחשוב, להחליט ולשנות את המטרה שלכם.

אז אחרי שיש מטרה תחשבו על איך אני בעצם משיג את המטרה הזאת?
נגיד ואתן מחפשות את מר בחור או אתם מחפשים את גברת אישה אז אתם צריכים לעשות דברים בשביל שזה יקרה בכלל, זה לא יבוא אליכם משום מקום. אז בשביל שזה יקרה צריך ללכת להכיר אנשים חדשים, להיות פתוח מול אנשים, ולהיות מוכן לקבל לא בתור תשובה.

אם יש לכם גם את איך אני משיג את המטרה שלי אז מה שחסר זה בעצם מעין מנגנון בקרה, משו שיבדוק אותי אם מצליח לי, אם אני מתקדם ועושה את מה שבחרתי לשנות או סתם שכחתי מזה והנחתי את זה לגמרי בצד. אז נחזור לדוגמא של מציאת נסיך/ת החלומות. נגיד והחלטתי שאני מוצאת חבר, ובשביל זה אני מכירה אנשים חדשים אבל משום מה לא מוצאת את האחד שיגרום לי להסתובב אחריו אחרי לא מעט זמן, אני עוצרת שנייה וחושבת לעצמי האם האנשים החדשים שהכרתי חברים שלי עכשיו? אם כן אז זה רק עניין של כמות אנשים חדשים שיש להכיר לפני שתמצאי את הבחור שלך, ואם לא אז או שהאנשים האלה לא הסגנון שלך או שלא היית מספיק פתוחה בשביל להכיר אנשים חדשים ולא נתת לאנשים להכיר אותך, כן כן את, זאת שממש שווה להכיר ולהיות איתה.

אז אם הצבתם מטרת על, מצאתם איך להשיג את המטרה הזאת ובדקתם את עצמכם שאתם באמת מתקדמים לכיוון הנכון של השגת המטרה, אז הגענו ממש לסוף, שנייה אחת לפני 2014 (בהנחה שעוד כולנו נהיה חיים עד אז) שנייה שבה אני בודק אם הצלחתי או לא, מה אני רוצה לעשות עכשיו ואיך השנה האחרונה הייתה לי.

דברים לא קורים לאנשים, אנשים גורמים לדברים האלה לקרות. אז במקום לשבת בשקט ולקנא בכל האנשים האלה שהולך להם ושמשו קורה בחיים שלהם. לכו תהיו האנשים האלה. תשקיעו בצופים, בחברים, בלימודים ותמצאו משו שממש שווה בשבילו להשקיע ותשיגו אותו. והשנה הזאת לא תהיה מבוזבזת. כי זמן זה הדבר היחיד שלא חוזר והשנים האלה זה השנים הכי טובות שיהיו לכם אז למה בעצם לא לנצל אותם? אז ש 2013 תהיה שנה שאני לא אשכח לעולם!

נעמי, שמיניסטית משבט אופק, הנהגת איילון. 

פרסם כתבה »


תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 0 תגובות | הוספת תגובה