zofim.org.il
  
 


 
אגף חינוך
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » אגף חינוך » ארכיון הכתבות » כתבה: עמרי טל ז''ל

תמונת מגזין עמרי טל ז''ל פורסם על ידי תנועת הצופים
בתאריך 4/8/2014
בכתבה זו צפו 6503 גולשים

תנועת הצופים אבלה על נפילתם בקרב של בוגריה במסגרת מבצע "צוק איתן" 

ומשתתפת באבלן הכבד של המשפחות.

סרן עמרי טל ז"ל
בוגר שבט משואות, הנהגת החוף
נפל בקרב ברצועת עזה במסגרת מבצע "צוק איתן".
בן 22 במותו.

-יהי זכרו ברוך-  

                                                                             

דברי הספד וזיכרון

"עמרי ייצג חזון, ערכים, אהבת הארץ ואהבת הבריות", ציין בדברי הפרידה נציג צה"ל, שדיבר בשם מפקדו של עמרי שהיה באותה העת בחזית ברצועת עזה ואמר בהתרגשות לבני המשפחה: "בנכם לחם בעוז במלחמה שאין חשובה ממנה. דמותו של עמרי כלוחם וכמפקד תעמוד לנגד עינינו וסיפור חייו יהפוך למצפן עבורנו".

האם אסתי, מורה לספרות בתיכון שב"צ בגבעתיים, נשאה דברי פרידה מרגשים: "ילד מלאך שלי, הרהרת במחשבה שבסוף שירות הקבע תלך לקורס טיס. הגעת לשמיים בלי קורס. אתה הטוב מכולם".

האם סיפרה על ילדה האהוב, שהיה תלמיד מצטיין, ספורטאי ואהב מאוד לטייל בכל שביל בארץ. "הצטיינת באהבת האדם, אהבת משפחתך, ואהבת הארץ. הצטיינת בטוב לב. היית צנוע. לא דרשת דבר וידע להעריך כל מה שקיבלת".

האם סיפרה עוד בקול רועד על ילד שאהב במקביל לטבע ולטיולים, ספרות בתחומי ההיסטוריה הפילוסופיה והשירה וכמובן, שמוסיקה ישראלית. תמיד חששתי שתילקח מאיתנו בטרם עת", היא קוננה - "הותרת אותנו המומים. בשיחתנו האחרונה אמרת - 'אני לא ילד יותר'. אתה לא ילד יותר, אתה מלאך".

האח רותם אמר בבכי: "היית סמל ומופת, מלח הארץ. מעולם לא הלכת עם העדר. התנדבת לקורס קצינים והיית הקצין הכי טוב - כאחרון החיילים". הדוד בועז אמר בקול שבור על האחיין: "נער שהפך לגבר מבלי לאבד את תום הנעורים. היית הקצין הראשון במשפחה".

ראש עיריית יהוד-מונוסון, יעל אלמקיס, אמרה: "עמרי היה ילד טבע אמיתי, שאהב את הארץ בכל נימי נפשו. עמרי סימל את הישראלי היפה והאופטימי".

ליאת, חברתו של עמרי, זעקה בבכי: "זכינו בזוגיות בריאה ואוהבת. בשבילי - היית הכי טוב בעולם. לא שמתי לק ואיפור, כי לא אהבת את זה ונעלתי סנדלי שורש". בסיום דבריה המרגשים, שר דיוויד ברוזה את שירו - "שניים מתחת לשמיים" - שעמרי וליאת נהגו לשמוע בעת שאספה אותו מתחנת הרכבת לחופשה בביתו.

                                                            

מבכים על מותו: קצין צה"ל סרן עמרי טל, לוחם ב"עוצבת ברק", בן 22 מיהוד נמנה בין חמשת ההרוגים אמש (ה') מפצצת מרגמה באשכול. סרן עמרי טל הועלה מדרגת סגן לדרגת סרן לאחר מותו. 

חבריו של סרן עמרי טל ז"ל מספרים על "נכד לניצול שואה שלחם בפרטיזנים. בחור ציוני אמיתי שרצה לעשות הכי טוב למען עם ישראל".

רון כרמי, המתגורר בסמיכות למשפחת טל, סיפר היום ל-nrg:  "אני מכיר אני עמרי מנערותו. בחור ערכי מאוד, צנוע, ציוני אמיתי. עוד קודם לצבא החליט ללכת לשנת שירות, כדי להעצים את עצמו ולהגיע מוכן ובשל יותר. בכל השירות הוא רצה לתרום ביחידות משמעותיות. אחרי שסיים את בית הספר לקצינים בה"ד 1 היה מפקד בגולני, ומשם עבר לחטיבה 188 בה נפל". 

"לפני שהמשיך לשירות בקבע היו לו לבטים, אבל הוא החליט שהוא רוצה לעשות את הכי טוב למען עם ישראל. הוא הלך עכשיו ללחימה ברצועת עזה מתוך ידיעה שהולך להגן על עם ישראל, שמעתי את זה ממנו", אמר כרמי. 

עוד הוסיף כרמי וסיפר כי עמרי עשה טיול גדול לפני הצבא ואמר "לא אוהב קלישאות, אבל את הטיול הגדול הוא עשה דווקא לפני הצבא. הכיר את כל הארץ ברגליו, בן אדם שטרף את העולם". 

כרמי סיפר גם על המשפחה "זו משפחה שורשית שתמיד מחנכים אצלם לאהבת ארץ. הכול התחיל מהסבא, ניצול שואה, שהיה מהפרטיזנים ונלחם בנאצים. בן נוסף שירת גם הוא שירות קרבי משמעותי. אהבנו את עמרי. האסון הוא נורא, האבדה גדולה מאוד".  

יוסי נטקוביץ, ידיד המשפחה, תיאר את עמרי כ"בחור מרשים, נאה, גברי. מאז הילדות היה תמיד מלא בשמחת חיים וניחן באומץ רב מאוד. לא היה בו פחד". 

"אני זוכר אותו כילד, הוא היה עולה על פיגומים ללא שום פחד. לאחר סיום השירות הסדיר, המשיך לקבע. גם בצבא עסק בעזרה, והיה תחילה ביחידת חילוץ", אמר נטקוביץ. 

יעלה מקליס, ראש עיריית יהוד מונוסון, אמרה ״העיר יהוד מונוסון אבלה וכואבת את מותו של סרן עמרי טל ז״ל  לוחם בעוצבת ברק, שנהרג מפגיעת פצצת מרגמה אותה שגרו אנשי החמאס והטרור מעזה במטרה לפגוע באזרחים, ילדים ומשפחות .עמרי הלך אל מותו כשהוא חדור מוטיבציה להגנה על המולדת מתוך חדוות הארץ ואהבת האדם. אני משתתפת בצערן של משפחות ההרוגים מרש וקושניר. הטרור הרצחני אינו מבדיל בין אזרחים לחיילים. קברנו כבר שניים מטובי בנינו.  נחבק את משפחות הנופלים  ונתמוך בהם בשעתם הקשה״. 

                                                           

דברים לזכר סרן עמרי טל, לוחם שריון ב"עוצבת ברק", לוחם עורב גולני לשעבר:

"עמרי, אנחנו עומדים כאן מעליך, מתקשים להאמין, רוצים להתעורר מהחלום, רוצים שתחזור לצוות.. שתבוא לערב צוות הבא ותספר לנו עוד מהסיפורים ומהחוויות האין סופיות שלך, כי לך תמיד כיף להקשיב.

אפילו שידענו שאתה בקו האש, מעולם לא דאגנו לך. כי כזה אתה.. תמיד משרה נחת ורוגע, חיוביות ואהבה, וידענו שתסתדר תמיד, כי בסוף אתה איכשהו יוצא מזה.

איך התעוררנו לבוקר המר הזה, הבוקר שבישר לכולנו שנפלת בעת הגנה על המולדת, על הארץ שכל כך אהבת. על הארץ שטיילת בה כל כך הרבה, שהכרת כל סלע ושביל ומעיין.

הבטחת לכולנו שתיקח אותנו לטייל, שתיקח אותנו למקומות שבהם היית, רק שהפעם נעשה את זה בלי ווסט ובלי נשק, ורק עם פק"ל קפה, בדיוק כמו שאתה אוהב.. 

איך התקשרת אלי כשיצאת לרגילה ואמרת "יאללה בוא נצא לטיול קטן" ואני עצלן, מתחמק ואומר שאין איך להגיע, ורק אתה נשאר באופטימיות האין סופית שלך " נתפוס טרמפים מה אתה דואג.. יהיה כיף!" אמרת..

איך אפשר לתאר אותך במילים? אולי פשוט עדיף שנראה תמונה שלך. כי חיוך כמו שלך קשה להסביר. החיוך הזה שחודר לכולם ומשרה אופטימיות וחיוביות, החיוך הזה שמשדר לך שיהיה בסדר לא משנה מה.

בניווטים הכי קשים, כשאנחנו מבורברים, עייפים ורעבים, ידעת להרים את המורל ולומר את המילים הנכונות. מילים שנותנות לך אנרגיות חדשות. "אחי אני שבור מת, אבל אנחנו נעשה את זה, נסיים את זה בכיף!" אמרת.

איך שסיימת מסלול ויצאת בגאווה לקורס מ"כים ולקורס קצינים, ידענו שלצוות לא תחזור. כי אתה ממשיך את דרכך בצבא, ממשיך את השליחות, ממשיך להפיץ את הערכים.

תמיד עשית הכל בגאווה, רצית להיות קצין, רצית לפזר את הערכים שלך, את אהבת הארץ, את הציונות.

אפילו כשעזבת את הצוות, המשכת  לשמור על קשר, המשכת  לגעת בנו בחום ובאהבה שלך, הקפדת להתקשר ולשאול איך הצוות ומה חדש. 

היה לך את הלב הכי רחב שבנאדם יכול להכיל. תמיד היה אכפת לך, הרעות הייתה אצלך ערך עליון. גם באלונקות. שמחתי להסתכל הצידה באלונקה ולראות אותך לידי, ידעתי שיש מישהו חזק, מישהו שמקריב מעצמו בשביל האחר, מישהו שלא מוותר.

אתה תמיד תיהיה בשבילנו עורבון,  גולנצ'יק לכל דבר, כי אנחנו משפחה, ונשאר משפחה.

לעולם לא נשכח אותך, עמרי, את הלב זהב, את האופטימיות העצומה שהייתה בך.

חזק אותנו מלמעלה, בדיוק כמו שעשית פה למטה. 

אוהבים ומתגעגעים."

רז מלכה והצוות, עורב גולני מחזור מרץ 11.

                                                                              

הספדים רבים נוספים ותמונות ניתן למצוא בעמוד הפייסבוק של עמרי

אלו המעוניינים לשלוח הספדים ודברי זיכרון נוספים על עמרי טל ז"ל שיתפרסמו בעמוד זה  מוזמנים לשלוח ל webmaster@zofim.org.il

 להדלקת נר זיכרון עבור הנופלים לחצו כאן

פרסם כתבה »


חץ  תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 0 תגובות | הוספת תגובה