zofim.org.il
  
 


 
מחלקת הדרכה
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » מחלקת הדרכה » ארכיון הכתבות » כתבה: גאים להיות בצופים

תמונת מגזין גאים להיות בצופים פורסם על ידי מחלקת הדרכה
בתאריך 12/5/2015
בכתבה זו צפו 3625 גולשים
  ב17/5 יתקיים יום ההבנ"ה - היום הבינלאומי למאבק בלהט"בפוביה

תנועת הצופים אשר חרטה על דגלה שוויון
ומאמינה כי הצופה הוא רע לכל אדם ואח לכל צופה, 
רואה חשיבות גדולה במאבק לחברה רב גונית ושוויונית, 
ותומכת בחניכים ובחניכות, בבוגרות ובבוגרים של התנועה, חברי הקהילה הגאה-
ומזמינה את כולם לקחת חלק באירועי ההבנ"ה
 

 קצת רקע על היום: 
 

יום זה צוין לראשונה בעולם בשנת 2005, ובישראל לראשונה בשנת 2006, לצד יותר מ-50 מדינות ברחבי העולם. התאריך שנבחר מציין את המועד שבו הוסרה ההומוסקסואליות מרשימת ההפרעות הנפשיות על ידי ארגון הבריאות העולמי, בתאריך 17 במאי 1990. בישראל מצוין היום תחת השם הבנ"ה. מונח שנבחר מתוך תפישה לפיה יש להדגיש את המסר החיובי (בעד הבנה, סובלנות, פלורליזם), ומתוך תפיסה לפיה רוב ההתנגדות נובעת מבורות ומפחד ולא רק משנאה גרידא.

ב21/5 יתקיים האירוע המסורתי של ארגון איגי (ארגון לנוער גאה), במרכז הגאה ליד גן מאיר בתל אביב.

לו"ז:
16:30- התכנסות
17:00- מעגלי דיון בשילוב תנועות נוער וחניכות איגי
18:30- התכנסות לקראת הטקס
19:00- טקס, פתוח לציבור הרחב 
20:00- סיום האירוע והתפזרות

אנו רואים חשיבות גדולה באירוע הזה ומזמינה את חניכיה, ובוגריה לקחת בו חלק.
 
ניתן להגיע בצורה מאורגנת וגם בצורה חופשית - ההשתתפות על חאקי.

מצורפת הזמנה לטקס.  כמו כן אתם מוזמנים להפנות את תשומת ליבם של המדריכים והמדריכות לנושא החשוב הזה ושידברו על זה עם החניכים והחניכות בנקודת מבט בפעולות הקרובות. 

הצעה לפעילות מפורטת בנושא לשכבות הגיל השונות כיתות ז' ומעלה


לקראת הבנ"ה 2015 \ רן לבל - מנכ"ל איג"י

בשבוע הבא נציין ברחבי העולם את יום ההבנ"ה- היום הבינלאומי למאבק בגילוי להט"בופוביה וגזענות כלפי הקהילה הגאה. יום זה צוין לראשונה בעולם בשנת 2005 ובישראל לראשונה שנה לאחר מכן לצד יותר מ-50 מדינות ברחבי העולם. התאריך שנבחר מציין את המועד שבו הוסרה הומוסקסואליות מרשימת ההפרעות הנפשיות על ידי ארגון הבריאות העולמי ב-17 במאי 1990. 

שואלים אותי הרבה "למה בכלל עוד צריך יום כזה?", הרי "יש לכם אפילו את אסי עזר ואת יהודית רביץ, מה עוד אתם צריכים?", ובכן- אנחנו צריכים עוד הרבה.

זו השנה החמישית שאני חלק מאיגי- ארגון הנוער הגאה, ארגון ארצי היחידי היום שנותן מענה לנוער להט"ב (לסביות, הומואים, טרנסג'נדרים ובי-סקסואליים) בכל חלקי הארץ. במסגרת העבודה שלי אני נוטה להסתובב הרבה בין מנהלות בתי ספר, רכזי נוער ברשויות השונות, ולהסביר על הפעילות שלנו ועד כמה היא חשובה ומשמעותית.

לפני חודש הסבירה לי מנהלת בית ספר שאין טעם לדבר על 'התכנים האלה' בבית ספרה, כי אין "דברים" כאלה אצלה.  השבוע הסבירה לי מנהלת נוער באחת הרשויות בארץ למה זו בעיה שיהיה גרעין של צעירים גאים בעיר שלה. "זה רעיון ממש יפה, אבל זה פחות מתאים פה" היא הסבירה, "אתה בטח מבין...". לא- אני לא מבין.

ביום שישי ניסיתי להרגיע במשך כמה שעות נערה צעירה בפריפריה הגיאוגרפית. בין הדמעות היא הסבירה לי שארזו לה תיק עם בגדים והסבירו לה שהיא לא יכולה להמשיך לחיות בבית כל עוד היא "ממשיכה עם השטויות שלה" ואין לה מושג לאן ללכת.

רק השבוע ניסינו לדבר עם אימא שאיימה עלינו שאם שוב נדבר עם הבן שלה, ו"נכניס לו רעיונות לראש", היא כבר תדאג לטפל בנו.

שבוע שעבר נאלצתי לקרוא חבר כנסת לשעבר מסביר למה הבעיה היא לא האבות והתינוקות שתקועים בנאפל (וגם לא הליך הפונדקאות כשלעצמו), אלא עצם העובדה שמדינת ישראל מאפשרת להפקרות הזאת, ונותנת לילדים לגדול במשפחות עם שני אבות. ועוד התבקשתי לקבל את זה בשם הדמוקרטיה והפלורליזם.

באחת הלילות השבוע הותקף מילולית חבר טוב שלי כשהוא סתם הלך ברחוב. באין מפריע. סתם כי הוא הומו. כמובן שהם לא באמת התכוונו לפגוע בו, גם הם "לא באמת עשו לו משהו".

 ואני מתרעם מבפנים. מסתובב ברחובות תל אביב המוגנים בידיעה שאחים ואחיות שלנו לא בטוחים. שאמנם מדינת ישראל היא מדינה ליברלית, אבל עדיין כל נער או נערה גאים שניים מדווחים על אירוע אלימות כלפיהם בבית הספר. אני מתרעם כי עדיין רב הנוער בוחר לחיות בארון. לא כי נוח לו שם- כי הוא מפחד. זה לגמרי ביכולת שלנו לחולל שינוי משמעותי בחייהם של אלפי בנות ובני נוער, בתנועה, בבית הספר ובשכונה.

אם רק נבחר שלא לשתוק בפעם הבאה שנשמע צעקה "יא הומו" או "לסבית" כמילות גנאי, אם נחליט לציין את היום המיוחד עם החניכות והחניכים שלנו, אם רק נבחר להיות חלק מהמאבק לחברה שוויונית, משוחררת וצודקת עבור כל נערה ונערה באשר הן. אם רק נבחר- העולם יהיה מקום טוב יותר עבור כולנו.

 

פרסם כתבה »


חץ  תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 0 תגובות | הוספת תגובה