zofim.org.il
  
 


 
מחלקת קשרים בינלאומיים
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » מחלקת קשרים בינלאומיים » ארכיון הכתבות » כתבה: עונה סוערת בשבט ''עונות'' - מלבורן

תמונת מגזין עונה סוערת בשבט ''עונות'' - מלבורן פורסם על ידי מיכל כרמל
בתאריך 3/6/2015
בכתבה זו צפו 2977 גולשים
אחרי שנה מלאה בחוויות בלתי נשכחות סופסוף הגיע הרגע שכולנו חיכינו לו- פתיחת שבט הצופים במלבורן לשכבות הצעירות. ב-15/3 השנה קלטה תנועת הצופים כ-150 ילדים ובני נוער דוברי עברית וכך כבשה יעד נוסף בעולם.

מי שחיכה ליום הזה יותר מכל הם חבורת בני נוער, קבוצת צופיפניקים, שרק לפני רגע היו חניכים ובמשך שנה שלמה חלמו להפוך למדריכים ולקחת את השבט שלהם צעד אחד נוסף קדימה ובזאת להיכנס לדפי ההיסטוריה של תנועת הצופים. הם אלו 
שבחרו את שם השבט, הם אלו שהתייצבו בכל אירוע קהילתי עם מדי החאקי והביאו איתם אנרגיות, שמחת חיים והמון גאווה.

שבט עונות נפתח בסערה ובשבועות הספורים הללו הספקנו כל כך הרבה. הנה טעימה קטנה ממה שהיה לנו עד כה:
בכל שכבת גיל (גדוד) מכיתה ג' ועד ח' התגבשו להן
כ 2-3 קבוצות המונות כל אחת בין 8-15 חניכים ומובלות ע"י שני מדריכים. כלל הקבוצות עברו מערך הדרכה חינוכי של גיבוש, הכרות הווי וחברה.

ביום הפעילות השני שלנו פתחנו במסורת ה"מסדר",
זהו המפגש השבטי המיוחד שלנו שבשיאו מתאחדים כלל חניכי השבט בשירי מורל שבטיים וכך לכל גדוד בשבט יש את המקום לגאוות היחידה שלו. 
במסדר,כמו בכל פעילות צופית, מביאים מרכזי השבט תוכן ישראלי,
אקטואלי או חברתי ומעבירים אותו בצורה מתודית לחניכים. 

אירועי יום הזיכרון ויום העצמאות

בשבוע של אירועי יום הזיכרון והעצמאות של מדינת ישראל עברו כלל החניכים פעילות בנושא. בשיאה של  הפעילות התקיים טקס אליו הגיעו גם הורי החניכים. את תחילת הטקס הקדשנו לזכר חללי מלחמות ישראל ופעולות האיבה וסיימנו בחגיגת יום הולדת למדינה. הצטמררנו כאשר כלל חניכי השבט והוריהם שרו יחד את המילים לשיר הידוע "הופה הי" בגאווה ישראלית כל כך מיוחדת.
שבט עונות נכח גם בפסטיבל העצמאות הישראלי המתקיים מדי שנה בבית ויצמן. הגענו לשם לבושים, ללא יוצא מן הכלל, בבגדי החאקי החדשים והראנו לנוכחים באירוע מה זה צופים: 
השכבה הבוגרת (חניכי כיתות ט'-יב') בנו במשך שבוע שלם את "השור הזועם" -מתקן צופי מחבלים וסנאדות ובשיאן של החגיגות התארגנו המדריכים והחניכים במעגל ענק ויחד שרנו את שירי השבט, מעומק הגרון, בתחושה חזקה של ביחד ועם גאווה אינסופית (בעיקר כשלפתע שמנו לב שכל הנוכחים מסתכלים... ואולי קצת מקנאים...).

 

פעילות למען הקהילה
בתנועת הצופים מאמינים כי הצופה
, לא פחות משהוא נותן לשבט ולקהילה הוא גם מקבל בחזרה. מתוך האמונה הזאת התקיימה בחודש שעבר פעילות למען הקהילה במסגרתה התנדב כל חניך ותרם מזמנו: התנדבנו בארגוני קרן היסוד וקק"ל, בסידור בגדים סרוגים הנשלחים לנזקקים, אפינו רוגלעך שנתרמו ליהודים שחיים מתחת לקו העוני במלבורן, חילקנו עוגות עם הקדשה אישית לאנשי הקהילה במלבורן ועוד.

 

את השבועות הקרובים הקדשנו להכנות לקראת טיול שבטי בן יומיים. חלמנו על שבט צופים שיוצא יחד אל הטבע, מטייל, מתגבש וצובר חוויות נוספות, היה מדהים והנה התמונות.

 

זו אמנם רק ההתחלה ואולי תהיינה בדרך עליות ומורדות, אבל בדבר אחד אנחנו בטוחים-

את חווית הצופים הכוללת השתייכות לקבוצה, יציאה לטבע, אתגרים, ישראליות, משפחתיות ונשמה -  לא תמצאו באף מקום אחר במלבורן.

יש צופים בעיר! תעביר!

www.facebook.com/tzofimelbourne 

פרסם כתבה »


חץ  תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 0 תגובות | הוספת תגובה